Asaf Halet Çelebi, Rhino Şiir Dergisinde

İnan Mayıs Aru’nun Rhino dergisi için İngilizceye çevirdiği Asaf Halet Çelebi’nin Tahtadan Yaptığım Adam şiiri yıllık olarak yayımlanan Rhino’nun 2024 sayısında İngilizce okurlarla buluşuyor.

Amerikan edebiyat dünyasının önde gelen yayınlarından biri olan Rhino Poetry dergisi 1976 yılında Evanston, Illinois’de bir grup tutkulu şair tarafından kurulmuş ve zaman içerisinde yüksek kaliteli baskılarıyla tanınan saygın bir yıllık dergiye dönüşmüştür. Dergi, farklı ve ustalıkla işlenmiş şiirler, kısa hikayeler ve çevirilerle dünyanın dört bir yanından hem yeni hem de tanınmış yazarlar için önemli bir platform sunar.

Akademik dünya ile çağdaş şiir sahnesi arasında benzersiz bir köprü kuran Rhino Poetry, eklektik ve kapsayıcı yaklaşımıyla tanınır ve gerek biçim gerekse içerik açısından sınırları zorlayan eserlere ev sahipliği yapar. Ayrıca Rhino, etkinlikler, atölye çalışmaları ve çevrimiçi varlığıyla canlı bir topluluğu teşvik ederek Illinois’in kültürel dokusuna ve daha geniş edebiyat topluluğuna önemli katkılarda bulunmaktadır.

Nedircikler’e de adını veren Asaf Halet Çelebi’nin şiirinin de yayımlandığı Rhino’nun son sayısını buradan sipariş verebilirsiniz.

Patreon ile ABONE olarak bağımsız yayıncılığı destekleyin!
Become a patron at Patreon!