Armağan

Bu sayfalardaki tüm şiirler, yazılar ve çeviriler birer armağandır.

Bir şekilde yolumun kesiştiği yazarların, şairlerin, düşünürlerin bazen de dağların, nehirlerin, ağaçların ve kuşların, özetle belli bir farkındalığı paylaştığımız bilinçlerin bana, benim de bu sayfaları okuyanlara armağanım.

Evrenin yoluma çıkan ve gönlümü genişleten armağanlarını bugüne kadar burada bir karşılık beklemeden paylaştım, bundan sonra da imkânım olduğunca böyle yapmaya devam edeceğim.

Evrenin kendi armağanları için kendine has karşılık yasaları var. Mesela bir meyve ağacı meyvelerini kuşlara armağan ederken, kuşlar da o meyvelerin tohumlarını saçarak ağaca neslinin devamını armağan eder. Toprak, içindeki suyla beraber tohuma yeşerip büyümeyi armağan ederken tohum da büyür ağaç olur ve bulutları davet ederek toprağa yeniden suyu armağan eder.

Doğanın bir parçası olarak insan da böylesine doğrudan armağanlarla yaşamını sürdürebildiği yabanıl düzenini bozmadan gelseymiş bugünlere daha iyi olurdu belki. Ancak madem şimdi buradayız, mevcut toplumsal ilişkiler ve yapılar içerisinde armağan çemberini nasıl sürdürebileceğimizin yollarına bakmalı.

İnanıyorum ki bu sayfalardaki armağanları kendinizin kılıp onları paylaştığınızda, sizin kendi armağanlarınız da bizim farkında olmadığımız çeşitli yollarla dönecektir bana. Bu gizemli armağanlarınız için hepinize şimdiden teşekkür ederim.

Yine de bu sayfaların yazarının kirasını, faturalarını ödeyip maddi dünyanın çalkantıları içerisinde biraz daha rahat yol alarak armağanlarını buradan paylaşmasına destek olmak isterseniz de minnettar olurum.

Aşağıdaki hesap numarasına ya da Paypal adresine gücünüzün yettiği, gönlünüzden geçtiği kadar bir bağışta bulunmanız benim geçimimi sürdürmek için dünyanın çok da ihtiyaç duymadığını sandığım işlerde daha az çalışmamı ve burada paylaştığım armağanlara daha da yoğunlaşmamı kolaylaştıracaktır. Teşekkürler.

İnan Mayıs Aru

Hesap bilgileri:
Kamil Aru adına
Vakıfbank Altınoluk Şubesi
IBAN: TR830001500158007305161665

Paypal Üzerinden Destekleyin:


Yazıyı Paylaşın